Gokken of niet?

Wij investeren met zeer wisselende resultaten al jaren op de aandelenmarkt. Hoe goed of slecht ons vermogen rendeert hebben we niet bijgehouden omdat we tot voor kort eigenlijk niet wilden weten hoeveel leergeld we al betaald hebben. Iedere maand storten we een bepaald bedrag naar onze beleggingsrekening en als er voldoende geld opstaat dan doen we weer een aankoop. Soms in aandelen maar vaak in beleggingsfondsen. Zeker, ook door de maandelijkse investering, zagen we in de loop van de jaren een stijgende lijn.

Als je het goed beschouwt gaan we hier eigenlijk net zo mee om als met de loterij. Al jaren kopen we een staatslot en met regelmaat verdienen we daar de inleg op terug en misschien winnen we ooit de hoofdprijs. Zo is het ook met onze aandelen, we kopen naar eigen inzicht en het ene aandeel doet het goed en het andere wat minder en over het algemeen blijft onze investering gehandhaaft en misschien zit er ooit een aandeel tussen waarmee we de hoofdprijs winnen. Eigenlijk is onze investering in aandelen dus gewoon een vorm van gokken.

Daarnaast zorgt het investeren in aandelen voor ons ook niet voor extra passief inkomen (inkomen waarvoor je niet meer hoeft te werken). Het zorgt er alleen maar voor dat het geld wat je geïnvesteerd hebt meer of minder waard wordt. Indien de aandelenprijzen stijgen heb je in theorie wel meer geld maar zolang je de aandelen niet verkoopt blijft het hier ook bij. Maar er is een manier om toch inkomen te krijgen vanuit aandelen. Er zijn bedrijven die vanuit hun winst de aandeelhouders een vergoeding geven, dividend genaamd. Het dividend wordt per jaar of per kwartaal uitgekeerd. Daarnaast zijn er bedrijven die het dividend per jaar verhogen.

Volgens Bartho Egberink van mijngeldwerkt.com is beleggen in dividend aandelen een goede manier om passief inkomen op te bouwen. Hij geeft aan dat je een portefeuille moet opbouwen van aandelen van bedrijven die met zekere regelmaat een steeds stijgend dividend uitkeren aan hun aandeelhouders. Het gaat dan om aandelen van bedrijven die noodzakelijke goederen en diensten maken die je in het dagelijks leven nodig hebt. Je moet dan denken aan energie, medicijnen, eten, drinken, enz. Om het risico te spreiden moet je bij het opbouwen van je portefeuille zorgen voor aandelen van bedrijven in verschillende marktsectoren, landen en valuta.

De uitkering van het dividend wordt op je beleggingsrekening geboekt en naar gelang je het wel of niet nodig hebt kan je het geld weer investeren in nieuwe aandelen. Door het ontvangen dividend  weer te herinvesteren gaat je geld harder groeien, het achtste wereldwonder volgens Albert Einstein. Daarnaast maakt de daadwerkelijk koers van het aandeel niet zoveel meer uit. Het is zelfs prettig als de koers daalt want dan kan je met ontvangen dividend goedkoper aandelen van dat bedrijf kopen. Mochten de koersen stijgen dan is het de kunst om de aandelen te laten staan en niet te gaan voor de korte termijn winsten.

Aan het begin van het jaar hebben wij onze aandelen omgezet in dividend aandelen van bedrijven die aangeraden worden door mijngeldwerkt.com. De eerste dividendrendementen kunnen we al bijschrijven als passief inkomen. Investeren in aandelen blijft risicovol maar zolang je het geld niet nodig hebt en dus de tijd zijn werk kan laten doen, hebben wij er alle vertrouwen in. Je kan het geld natuurlijk ook gewoon op je bankrekening laten staan en het door de tijd heen minder waard laten worden. Eigenlijk gooi je dan gewoon geld weg en dan denk ik dat je er toch maar beter mee kan gokken dan heb je er in ieder geval nog lol van.

1 antwoord

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] afspraak was naar voren gekomen vanuit een vorig blog van mij: Gokken of niet? Als je op dit moment geld op een spaarrekening hebt staan dan ben je op dat vermogen aan het […]

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *